Pierwsza polska fabryka produktów do dezynfekcji będących wyrobami medycznymi

MEDI SEPTFOT JACEK BABICZ

Medi-Sept Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność ponad 20 lat temu jako jeden z wielu dystrybutorów niemieckiego koncernu Henkel-Ecolab. Przez długi czas dostarczaliśmy profesjonalne rozwiązania w zakresie dezynfekcji i higieny do polskich szpitali i innych placówek służby zdrowia, przychodni oraz gabinetów. Po wielu latach pełnienia roli dystrybutora zagranicznych firm, pełni wiary, że możemy tworzyć w Polsce równie dobre, a nawet lepsze produkty rozpoczęliśmy najbardziej pasjonujący etap w historii naszej firmy.

W 2014 roku wybudowaliśmy pierwszą tak nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną fabrykę preparatów do dezynfekcji w Polsce, w której możemy samodzielnie projektować i wytwarzać innowacyjne produkty dezynfekcyjne. Naszym celem jest dostarczanie do polskich szpitali  bezpiecznych i skutecznych środków do ochrony zdrowia. Kolejne placówki medyczne, które wybierają produkty marki MEDI-line zwiększają naszą wiarę w to, że produkty zagraniczne będą zastępowane naszymi polskimi produktami.

Najnowocześniejsze w branży linie produkcyjne umożliwiają produkcję pełnej palety preparatów do dezynfekcji. Dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych rozwiązań technicznych i, co za tym idzie, skróconym czasom cykli produkcyjnych możemy dostosowywać się do potrzeb odbiorców i zapewniać bezpieczeństwo na co dzień. Lokalizacja fabryki w Polsce daje gwarancję pełnej dostępności wszystkich produktów, możliwość szybkiego reagowania na zapotrzebowanie z rynku, a w przypadkach szczególnego zagrożenia, jak np. epidemie grypy, natychmiastowe zwiększenie mocy produkcyjnych. Polska fabryka oznacza w większości polskich dostawców surowców i innych komponentów. Cieszymy się, że zwiększyliśmy ilość miejsc pracy w naszym mieście i przyczyniamy się do rozwoju rodzimej gospodarki.

LUBLIN 
MEDI-SEPT

FOT JACEK BABICZ
Chemical scientist working in modern biological laboratory

W nowej fabryce powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z nowoczesnym laboratorium, w którym zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów w zakresie chemii. To właśnie tu rozpoczyna się proces tworzenia formuł przyszłych preparatów dezynfekcyjnych. Dzięki niemu mamy możliwość opracowywania od podstaw linii produktów o najnowocześniejszych składach, opartych na bazie najnowszych technologii. Produkując w Polsce możemy czerpać z wiedzy rodzimych użytkowników wykorzystując jednocześnie naszą wieloletnią znajomość potrzeb krajowej służby zdrowia już na etapie tworzenia nowych produktów.

Preparaty do dezynfekcji MEDI-line, dzięki swoim oryginalnym recepturom wykorzystującym efekt synergii i technologię nano-miceli wychodzą naprzeciw oczekiwaniom polskich użytkowników. Istotnym elementem na etapie projektowania jest dobranie najskuteczniejszej kompozycji substancji czynnych oraz wspomagających po to, by przy użyciu mniejszego stężenia środek usunął zarówno zabrudzenia jak i drobnoustroje chorobotwórcze, bez negatywnego wpływu na ludzi i środowisko. Dzięki ogromnemu doświadczeniu naszych specjalistów możemy tworzyć produkty na miarę dzisiejszych potrzeb placówek ochrony zdrowia. Chcąc spełnić najnowsze wymagania norm europejskich i wyprzedzić naszych konkurentów opracowaliśmy produkty, które posiadają potwierdzoną skuteczność mikrobiologiczną w warunkach praktycznych (faza 2, etap 2, warunki brudne).

Nasza oferta MEDI-line obejmuje preparaty do dezynfekcji trzech podstawowych obszarów w służbie zdrowia: powierzchni, narzędzi oraz rąk. Produkty do powierzchni, które wytwarzamy w naszej fabryce to gotowe do użycia, alkoholowe i bezalkoholowe spray’e oraz koncentraty na bazie czwartorzędowych związków amoniowych oraz amin. W ramach oferty do instrumentarium proponujemy koncentraty oraz gotową do użycia piankę do dezynfekcji narzędzi. Produkt do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk to płyn o nazwie Velodes Soft. Nasza oferta obejmuje również preparaty do dezynfekcji w stomatologii.

Jako polski wytwórca podlegamy nadzorowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie, oraz jesteśmy certyfikowani przez polski oddział TUV Nord Sp. z o.o. w Katowicach. Nasza produkcja podlega stałym audytom, co użytkownikom daje gwarancję zakupu wyrobu o najwyższej jakości. Już w 2011 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością dla wyrobów medycznych i uzyskaliśmy certyfikat ISO zgodnie z normą EN ISO 13485 oraz certyfikat na zgodność z wymaganiami Dyrektywy dla wyrobów medycznych 93/42 EWG wg załącznika II w zakresie projektowania, produkcji i kontroli końcowej wyrobów dezynfekcyjnych przeznaczonych do inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych. Certyfikat ten gwarantuje naszą zdolność do powtarzalnej produkcji wyrobów medycznych o deklarowanej, najwyższej jakości oraz potwierdza, że spełniamy europejskie wymagania mające zastosowanie do wyrobów medycznych.